Gorący temat

Pomoc od UFG

W jakich sytuacjach UFG pomoże kierowcy?

Zawsze, kiedy ktoś został poszkodowany przez inną osobę, która nie miała obowiązkowego OC. W takiej sytuacji poszkodowana osoba powinna zwrócić się do swojego ubezpieczyciela o przeprowadzenie procedury wyrównania kosztów. Wtedy to UFG wypłaci należne pieniądze, a ewentualne podwyższenia cen polis zostaną zrekompensowane, właśnie przez urząd.

Opłaca się płacić ubezpieczenie OC

O tym, że warto mieć polisę OC stanowi fakt, jak wysokie koszty wiążą się z jego brakiem. Często okazuje się, że kara, jaką można dostać, jest stosunkowo niska w porównaniu do sytuacji, kiedy sprawca szkody (bez obowiązkowego OC) spowoduje wypadek i musi pokryć koszty naprawy auta lub leczenia poszkodowanego. W takiej sytuacji poszkodowany otrzymuje pieniądze z UFG, a osoba bez ubezpieczenia jest „ścigana” przez UFG. Dlatego warto zapłacić te kilkaset złotych rocznie, choćby dla “świętego spokoju”.

Zwróć się o pomoc do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

W sieci pojawił się artykuł o poszkodowanym właścicielu auta, któremu groziło, że będzie musiał sam zapłacić za naprawę swojego samochodu, pomimo tego, że winny przyznał się na piśmie do spowodowania wypadku.

Pan Marcin dotknął granic absurdu. W jego golfa wjechał traktor. Kierowca się przyznał, PZU dał zielone światło do naprawy. Ale rachunek ma płacić poszkodowany. Pomagamy!

Procedura trwała dość długo, jednak ma szczęśliwy finał. UFG pokryje wszystkie koszty związane z naprawą auta i weźmie na siebie ewentualne dodatkowe koszty ubezpieczenia poszkodowanego (szkoda została pokryta z dodatkowego ubezpieczenia poszkodowanego).

Warto informować kierowców o prawach, jakie im przysługują i o zakresie pomocy, jakiego mogą oczekiwać od UFG. Niestety, najczęstszy kontakt z tą instytucją mają osoby, które – z różnych przyczyn – nie miały przez pewien czas obowiązkowego ubezpieczenia OC. W takiej sytuacji UFG działa z automatu i bardzo szybko nakłada karę, a te są dość wysokie.