Gorący temat

Co zrobić, gdy miałeś przerwę w ciągłości opłat OC?

Skontaktuj się z nami! Bezpłatnie pomożemy Ci w ocenie sytuacji, szans i możliwych scenariuszy rozwiązania problemu z karą za brak OC. Poniższy przycisk przeniesie Cię na specjalną podstronę w naszym serwisie Garda365.pl; większość elementów nawigacyjnych została przez nas ukryta, abyś skupił się na samym formularzu. Dla bezpieczeństwa Twoich danych, upewnij się, że jesteś połączony z szyfrowaną sesją (SSL, zielona kłódka w pasku adresu). Zapewni to bezpieczne przesyłanie danych i załączników do weryfikacji.

Na pierwszej stronie formularza uzupełnij dane kontaktowe i zaakceptuj wymagane regulaminy i zgody. Jest to niezbędne, abyśmy mogli zająć się Twoim przypadkiem (m.in. bo RODO).

Kara za brak OC – Ile i dlaczego tak drogo

Wiele osób, które dostały pismo z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, niemiło się zdziwiło (nawet 5200 zł za samochód osobowy, 7800 zł za samochód ciężarowy – taka Fabia z kratką wbitą w dowód to też samochód ciężarowy, tak jakby urzędnicy chcieli utrzeć nosa kierowcom na zasadzie: chciałeś zaoszczędzić? To teraz płać!). Ale nic w tym dziwnego, gdy poszuka się informacji za co i dlaczego nakładane są kary – przerwa nawet 1 dnia to bagatela kilkaset złotych, od 170 za motorowery i inne pojazdy, 1040 za samochody osobowe i aż 1560 za samochody ciężarowe (np. ciężarowe tico). Moralny aspekt tego działania jest odrębną kwestią.

Jednak każdy, kto dostał karę z UFG, po przeczytaniu dziesiątek artykułów na ten temat i po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na stronie internetowej UFG ma słuszną nadzieję na umorzenie.

 

Pisma wewnętrzne, regulaminy, procedury

Przeczytaliśmy je wszystkie. Kto jeszcze ma na tyle wytrwałości, żeby zagłębiać się w dokumentację? Pisma wewnętrzne, regulaminy, procedury i różnego rodzaju wytyczne na stronie funduszu i innych instytucji zajmujących się rozpatrywaniem wniosków lub egzekucją kar… To długotrwałe i żmudne zajęcie. Osoby, których dotyka kara, to najczęściej ludzie, którzy mają czas na sen, pracę i dla najbliższej rodziny. Żeby wyjść z tej sytuacji, każdy indywidualnie musiałby poświęcić dużo czasu na znalezienie, przeczytanie, zrozumienie, zinterpretowanie i odniesienie do własnej sytuacji regulacji legislacyjnych. Niestety, język urzędniczy w naszym kraju nadal nie jest przyjazny interesantowi tak bardzo, jak tego potrzebujemy.

 

Pomożemy w interpretacji sytuacji

Dlatego tu służymy pomocą my. Można oczywiście iść do prawnika i zapłacić za poradę prawną. Jest to indywidualna decyzja. Z racji naszych zainteresowań znamy regulaminy, wiemy, jak działa fundusz i czym się kieruje wydając decyzję o nałożeniu kary, rozpatrując wniosek o umorzeniu, jej zmniejszeniu lub rozłożeniu na raty. Ze świecą szukać informacji o osobach, którym fundusz poszedł na rękę, ponieważ mało kto chwali się otrzymaniem kary, a jeszcze mniej podjętymi krokami, nie mówiąc już o rezultatach swoich działań. Do tej pory nie było miejsca, gdzie można było spytać, jak to zrobić, by UFG nie miało wątpliwości, że nasza sytuacja nie jest naszym wyborem.

 

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na szereg państwa pytań związanych z nałożoną na państwa karą. Żeby nasza pomoc była skuteczna, musimy opierać się na rzetelnej dokumentacji. Rozpatrywanie przypadku bez dokumentów jest jak wróżenie z fusów – niby niektórzy umieją, ale na ile te przewidywania się sprawdzają?