Gorący temat

Transgraniczne kontrole OC

Bardziej się opłaca zapłacić kilkaset złotych za polisę ubezpieczenia OC niż narazić się na ogromne kary nakładane za jej brak.

Konsekwencje braku obowiązkowego ubezpieczenie OC

Z brak polisy można dostać karę z automatu. Obecnie obowiązujące przepisy wymagają posiadania wykupionej polisy ubezpieczeniowej przez cały okres. „Dziura” w OC, kiedy zostanie wykryta, daje Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu prawo do nałożenia kary na właściciela, który zapomniał lub z innych przyczyn nie zapłacił OC. Gorsze konsekwencje można ponieść, kiedy podczas przerwy w ubezpieczeniu dojdzie do zdarzenia. UFG co prawda wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu, ale potem ściągnie je regresem od sprawcy. Takie kwoty mogą iść w dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych!

Dobrze mieć wsparcie w dobrym agencie

Aby uchronić się przed przerwą w OC warto przede wszystkim pamiętać o tym obowiązku. Jeżeli lojalnie ubezpieczamy się w tym samym miejscu, polisa może się przedłużać „z automatu”. W sytuacji jednak, gdy sprzedajemy/kupujemy samochód czy jakiekolwiek inne rzeczy, które są objęte obowiązkiem ubezpieczeń OC, sytuacja może się komplikować. Warto mieć wtedy zaufanego agenta, który przypomni i zadba o to, żeby polisa była wykupiona w odpowiednim terminie.

Jak się zmierzyć z UFG

Gdy UFG przeprowadzi kontrolę ciągłości ubezpieczenia lub zostanie poinformowany o stwierdzeniu braku ubezpieczenia, trudno jest się przed tym uchronić. Są sposoby na uniknięcie nałożonej kary, jednak żeby jednoznacznie stwierdzić, czy nasz przypadek kwalifikuje się do którejś z procedur jest tak trudny, jak przeczytanie kilku ustaw, regulaminów czy wewnętrznych rozporządzeń. W tej dziedzinie można zaufać nam. Można się z nami skontaktować, aby po przeanalizowaniu przez nas sytuacji ubezpieczeniowej mieć podstawy podjęcia którejś z dróg.

Lepiej dmuchać na zimne

Znaleźć wyjście z każdej sytuacji jest trudno i wymaga to dużo zachodu. Dlatego też lepiej dmuchać na zimne i unikać sytuacji konfilktowych narażających nas na konieczność kontaktowania się z UFG (kontakt z UFG odbywa się jak z każdym innym urzędem). Jeśli już się zdarzy, że będzie potrzeba – zwróć się do nas. Na co dzień polecamy nasze usługi i ofertę ubezpieczeniową – kontakt z klientem i dbanie o jego interes leży w naszym interesie. Pomożemy, zadzwonimy, podpowiemy, a jak nie będziemy wiedzieli, to dopytamy. W tę pracę wkładamy duszę, a nie automat.

I pamiętaj, Przyjacielu,
Trzymaj Gardę!