Gorący temat

Kiedy polisa się NIE przedłuży automatycznie

Krótko: Umowa Ubezpieczenia OC pojazdu NIE przedłuży się na kolejny rok jeśli:

  • bieżąca umowa zostanie wypowiedziana przez ubezpieczającego,
  • którakolwiek rata będzie niezapłacona,
  • pojazd z ważną polisą został sprzedany/przekazany w spadku.

TYLE_W_TEMACIE

https://www.scigacz.pl/Pamietaj,o,oplaceniu,OC,w,2019,Kary,za,jego,brak,moga,byc,gigantyczne,34861.html

Cieszymy się, że możemy nieść oświaty kaganek i dementować kołomyje, które spotyka się w Internecie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy się nie znają o nie wypowiadanie się na tematy, o których nie mają wiedzy. Mogą tym przysporzyć komuś kłopotów na ogromne sumy pieniędzy.

Trzeba dbać o ciągłość ubezpieczenia

Jeżeli samemu masz trudności z pamiętaniem o przedłużeniu umowy OC, zaufaj Agentowi ubezpieczeniowemu. Dobry Agent przypomni Ci o zbliżającym się terminie, a kiedy będzie to możliwe, przedstawi wstępną, niezobowiązującą kalkulację.

Przekaż kontakt Agentowi przy kupnie pojazdu

Jeżeli kupujesz pojazd, warto poprosić poprzedniego właściciela o podanie kontaktu do Ciebie Agentowi, który go ubezpieczył. Leży to w Twoim interesie. Przepisy o ochronie danych osobowych nie pozwalają na kontakt agenta z kupującym, jeżeli ten nie wyraził na to zgody. W interesie Agenta jest to, żeby poprzedni właściciel, jak i nowy kupujący, mieli ważną polisę. W interesie wszystkich jest to, żeby ludzie nie płacili kar za przerwy w OC.

I najlepiej sprawdzać, co ludzie wypisują w Internecie. W co najmniej kilku miejscach (np. http://obcasy.pl/czy-ubezpieczenie-oc-automatycznie-sie-przedluza/)

I pamiętaj, Przyjacielu!
Trzymaj Gardę!