Gorący temat

Jak wybrać polisę?

Polisa ubezpieczeniowa auta nie musi być najtańsza, musi być najskuteczniejsza w zakresie, na którym nam zależy. Nie uchroni ona nas co prawda przed nieuczciwymi zagrywkami innych uczestników ruchu, ale może nas uchronić przed otrzymaniem dodatkowych obrażeń rykoszetem, przy lub po wypłacie odszkodowania.

 

 

Najważniejszy jest kierowca

Nieustannie pojawiają się kolejne, nieuczciwe metody pozyskiwania pieniędzy. Mnożą się, rosną jak grzyby po deszczu. W poniższym artykule Autor przytacza sposoby zachowania wyłudzaczy na podstawie informacji ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Aby się uchronić przed takimi kierowcami, trzeba być bardzo czujnym, niezmiennie od lat ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Czasem warto się zaopatrzeć w dodatkowy sprzęt, jak na przykład kamerę DVR (u nas legalne, ale w innych krajach nie koniecznie). Co jednak zrobić, żeby jak najmniej odczuć skutki uboczne, kiedy już zostaniemy wrobieni?

 

Trzeba mieć polisę. W ogóle, jakąkolwiek.

Przy braku ważnego ubezpieczenia i spowodowaniu wypadku czy kolizji, odszkodowanie wypłaci UFG, jednak sprawca zostanie obciążony regresem. Dodatkowo za sam fakt przerwy UFG doliczy “w gratisie” karę na sumę nawet kilku tysięcy złotych.

 

Rzetelny ubezpieczyciel

Na rynku można spotkać wielu ubezpieczycieli, którzy mają oferty dostosowane do różnych potrzeb. Nie zawsze warto się kierować jedynie kryterium “najniższej ceny”. Bardzo ważna jest reputacja ubezpieczyciela i jego wiarygodność. Są towarzystwa, których nazw nie możemy wymienić, ale możemy stanowczo odradzić korzystanie z ich usług. Jako Twój agent – podchodząc do Twojej sprawy indywidualnie – powiemy Ci, jakich towarzystw i czemu warto unikać. Zautomatyzowana porównywarka ubezpieczeń direct Ci tego nie powie.

 

Rzetelna kalkulacja

Porównywarki szybko wyliczają składki i zadają mało pytań. Natychmiast przedstawiają oferty kilku towarzystw. Często przedstawiają atrakcyjną ofertę, ale tylko do czasu nastąpienia zdarzenia drogowego. W takim momencie ubezpieczyciel może zweryfikować prawdziwość danych podanych przed wystawieniem polisy. Jeżeli zostaną stwierdzone jakiekolwiek rozbieżności (sposób wykorzystywania auta, osoby kierujące) może zostać przeprowadzona rekalkulacja składki i z bardzo taniej wyjdzie horrendalnie droga!

 

Rzetelny agent

Zapraszamy do kontaktu w celu wyliczenia składki na OC komunikacyjne. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i gwarantujemy przedstawienie najbardziej korzystnej oferty. Sprawdzamy kalkulacje w kilkunastu różnych towarzystwach i doradzamy, co warto mieć w pakiecie i odradzamy pokusę połknięcia haczyka czy kruczka w ofercie.

Także miej oczy dookoła głowy i nie daj się zwieść.

I pamiętaj, Przyjacielu!
Trzymaj Gardę!