Gorący temat

Agent vs OnLine, który „nie przypomniał”

Coraz popularniejsze stają się ubezpieczenia dostępne online, pomijające jakikolwiek kontakt z drugą osobą. Niewątpliwie wiąże się z nimi swego rodzaju wygoda i pozorna kontrola nad wszystkim. Czy aby na pewno?

Oszczędzasz czas. I pieniądze!

Jaka jest cena Twojego czasu? Szukając ubezpieczeń online można się spotkać z wieloma porównywarkami. Co ciekawe, skorzystanie z kilku może dać całkiem różne wyniki. Nawet przy tych samych towarzystwach, kwoty polis mogą się różnić zależnie od użytego kalkulatora. Jedna strona internetowa mało kiedy załatwia sprawę – i tak trzeba szukać dalej. Może i zapłacisz mniej złotówek, ale okupisz to własnym czasem.

U Agenta taniej

Ubezpieczenia wykupywane online miewają niższe stawki, co wynika ze skrócenia listy osób, które muszą na tym zarobić. Pamiętaj jednak, że dobry, doświadczony agent, w nagrodę od towarzystwa może mieć do zaoferowania bardzo atrakcyjne zniżki, które stanowczo przebijają niektóre oferty ubezpieczeń online.

Zaufaj profesjonalistom

Zamiast poświęcać czas na samodzielne szukanie i drążenie tematu, lepiej zostawić to profesjonalistom. Agenci ubezpieczeniowi są biegli w szukaniu ofert, szybko poruszają się po różnorodnych stronach ubezpieczycieli, bezbłędnie odnajdują dane pojazdów, rozpoznają warianty wyposażenia. Zrobimy to za Ciebie, a zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na cokolwiek chcesz.

Korzystniejsze oferty łączone

Na szybkości ubezpieczeń online może ucierpieć to, że coś może zostać przez Ciebie pominięte. Agent ma za zadanie sprawdzić Twoje potrzeby i dobrać do nich najkorzystniejszą ofertę. Porównywarka nie pyta, nie drąży, zdawkowo zaproponuje ofertę, nic więcej nie wyjaśni ani nie odpowie na szczegółowe pytania.  Poza tym u agenta w pakietach może być taniej. Jak pisaliśmy, Agent ma swoje zniżki.

Długoterminowa opieka

Dobry Agent stawia sobie za punkt honoru, żeby klient do niego wrócił. Dlatego zależy mu na tym, żeby polisa była zawsze wystawiona w terminie, poradzi w sytuacjach niejasnych, doradzi przy kupnie/sprzedaży auta. Można liczyć na systemy SMS ubezpieczycieli, jednak ich działanie może być zawodne albo w inny sposób nieprzewidywalne. Lepiej zaufać sprawdzonemu zawodowcowi. To nasza praca, to nasze zadanie.

Dodatkowo czasami w obawie o nasze dane osobowe odznaczamy wszystkie możliwe zgody, zostawiając tylko „zgodę na realizację zamówienia”. Nie zgadzamy się wtedy na zgody marketingowe, a system nie może wysyłać „smsków”.